اگرچه عسل خواص دارویی شگفت انگیزی دارد که واقعاً می تواند به ما کمک کند ، اما برای نوزادانی که سن آنها کمتر از یک سال است ، مضر است.با وجود این که طبیعی و پر از چیزهای خوب است ، اما کودک شما هنوز آماده آن نیست.
این امر عمدتاً به این دلیل است که عسل چیزی به نام آندوسپورهای خفته یک گونه باکتریایی بنام کلستریدیوم بوتولیسم دارد که می تواند سمی باشد و برای کودک مشکل ایجاد کند.
معده نوزادان زیر ۱۲ ماه هنوز کامل رشد نکرده و وقتی این باکتری به آن وارد شود میتواند در آنجا رشد کرده و سمی تولید کند که منجر به بیماری به نام بوتولیسم میشود که مشکلات تنفسی و گوارشی را به همراه دارد..
بعد از گذشت یک سال، معده نوزاد کاملا رشد کرده و میتواند تخم باکتری ها را گوارش کند پس دیگر خطر ابتلا به بوتولیسم وجود ندارد.

 

دلایل فاسد نشدن عسل:

عسل ماندگاری بی نهایی دارد. این خواص عسل فرآوری شده است که آن را از تبدیل شدن به کانون میکروب ها و سایر مواردی که ممکن است باعث خراب یا آلوده شدن آن شوند ، مصون بدارد.
عسل ماده ای جادویی است که علاوه بر طعم خوشمزه آن ، تقریباً تنها غذایی است که در یک حالت خوراکی خراب نمی شود.
دلیل آن پایین بودن ph می‌باشد که عسل را از سایر قندها جدا می کند. pH عسل بین 3 تا 4.5 است (یا به طور دقیق تر 3.26-4.48) و دلیل دیگر آن داشتن آب کم و دوری از رطوبت بودن آن است.
با وجود اینکه عسل مانند قند سفید معمولی و غلیظ نیست ، اما هنوز هم یک قند است. و قندها در حالت طبیعی آب زیادی ندارند. و تعداد بسیار کمی از باکتری ها و میکروارگانیسم ها می توانند در نتیجه کمبود رطوبت محیط زندگی کنند.
این واقعیت که موجودات زنده نمی توانند در چنین محیطی بمانند به معنای آن است که آنها فرصتی برای خراب کردن آن پیدا نمی کنند..